LM: Liverpool w półfinale

Zgodnie z oczekiwaniami Liverpool zameldował się w półfinale rozgrywek Ligi Mistrzów. The Reds nie mieli jednak łatwo i zremisowali z Benfiką 3:3.

Zawodnicy Liverpoolu w półfinale Ligi Mistrzów! (fot. Reuters)

Liverpool podchodził do tego spotkania z sowitą zaliczką z pierwszego spotkania, gdzie The Reds pokonali „Orły” 3:1 na ich stadionie. Rewanż zaczął się po ich myśli i w 21. minucie Konate trafił do siatki i znacząco przybliżył swój zespół do awansu. Jeszcze w pierwszej połowie Goncalo Ramos wyrównał stan meczu i przy remisie obie drużyny schodziły do szatni na przerwę.

W drugiej połowie Liverpool świetnie zaczął i Roberto Firmino popisał się dubletem w 55. oraz 65. minucie spotkania.

Ekipa Liverpoolu mając bardzo dużą przewagę się rozluźniła, co nie było najlepszym rozwiązaniem. Benfica uwierzyła w swoje możliwości i przystąpiła do odrabiania strat. W 73. minucie Roman Yaremchuk trafił do siatki, dziesięć minut później Darwin wyrównał wynik.

Strata do odrobienia była zbyt duża dla portugalskiej ekipy, jednak woli walki nie można było jej odmówić. W doliczonym czasie gry Sadio Mane trafił jeszcze do siatki, jednak jego gol nie został uznany.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3 i dzięki zaliczce z pierwszego meczu zespół z miasta Beatlesów awansował do półfinału. Benfica po zaciętej walce żegna się z Ligą Mistrzów.