LM: Koncertowe zwycięstwo Arsenalu!

Arsenal miał do wyrównania warunki z Lens po porażce poniesionej na Stade Bollaert-Delelis. Kanonierzy mogli w tym meczu zagwarantować sobie udział w dalszej fazie Ligi Mistrzów.

Blisko otworzenia wyniku w 11. minucie był Kai Havertz. Niemiec uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Takehiro Tomiyasu, jednak jego strzał okazał się niecelny.

Niemiec jednak zrekompensował się już 2 minuty później gdy po zgraniu piłki głową przez Gabriela Jesusa skierował futbolówkę do bramki z bliskiej odległości.

Arsenal podwyższył swoje prowadzenie w 21. minucie i tym razem do siatki trafił sam Gabriel Jesus. W tej sytuacji świetnie w odbiorze powalczył Bukayo Saka, który doskonale wystawił swojemu koledze piłkę w polu karnym. Brazylijczyk minął jeszcze obrońcę i precyzyjnym strzałem pokonał Sambe.

Saka również miał jednak chęć na bramkę i dopiął swego dwie minuty po asystowaniu do Jesusa. Anglik dobrze znalazł się w polu karnym i do pustej bramki dobił strzał Gabriela Martinelliego.

Rozbudziło to też chęci na gola także u Martinelliego! Posypało się kompletnie Lens i Brazylijczyk w 28. minucie przepięknie uderzył i podwyższył wynik spotkania na 4:0.

Arsenal zwolnił nieco tempo, ale nie na długo. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania do siatki trafił Martin Odegaard, który wykończył świetne dośrodkowanie Tomiyasu. Kanonierzy do przerwy prowadzili aż 5:0.

Arsenal gwóźdź do trumny Lens wbił w 87. minucie spotkania. Rzut karny pewnie wykorzystał Jorginho i ustawił wynik na 6:0.

Kanonierzy zrewanżowali się w brutalny sposób Lens za porażkę w meczu wyjazdowym. Podopieczni Mikela Artety dzięki temu fenomenalnemu występowi zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie B i zagrają w dalszej fazie Ligi Mistrzów.