LM: Koncert FC Barcelony!

FC Barcelona po raz kolejny zagrała wyśmienite spotkanie. Duma Katalonii po ostatnim, wysokim zwycięstwie z Realem Betis dokładna „manitę” w starciu z Royal Antwerp w Lidze Mistrzów.

Kapitalny start Felixa w Barcelonie (fot. Defodi / 400mm.pl)

To był mecz do jednej bramki. FC Barcelona po raz kolejny zagrała koncertowe spotkanie i pokonała zespół z Antwerpii aż 5:0 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Już w 11. minucie meczu Joao Felix trafił do bramki po świetnym podaniu od Gundoghana. Raptem osiem minut później Portugalczyk znakomicie odnalazł Roberta Lewandowskiego w polu karnym i Polak trafił do siatki. Dla Lewandowskiego było to jubileuszowe, 100. trafienie w europejskich pucharach.

W pierwszej połowie wynik na 3:0 ustaliła samobójcza bramka Jelle Bataille. Gracz Antwerpii musnął piłkę po uderzeniu Raphinhii, zmieniła tor lotu i na szczęście dla Barcy wpadła od siatki.

Po przerwie dominacja Katalończyków trwała w najlepsze. Każdy z zawodników szukał swojej bramki i niema wszyscy piłkarze z pola mieli na swoim koncie uderzenia. W 54. minucie Gavi trafił na 4:0, z kolei w 66. minucie Joao Felix dołożył drugiego gola, skompletował dublet i zarazem zaakcentował wynik na 5:0.