LM: Hit dla Borussii!

Borussia Dortmund awansowała z „grupy śmierci” w Lidze Mistrzów! Niemiecki zespół wysoko pokonał AC Milan i może już szykować formę na fazę pucharową.

BVB z awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów! Niemiecki zespół dość nieoczekiwanie, pewnie wygrał z AC Milan aż 3:1 i jest już pewny przepustki z „grupy śmierci”, w której występują jeszcze: Newcastle, PSG oraz wcześniej wspomniany Milan.

Lepiej w mecz mogli wejść zawodnicy Milanu, lecz w 6. minucie Oliver Giroud nie trafił z karnego. Cztery minuty później sztuka ta udała się Marco Reus i niemiecki zawodnik pewnie trafił z jedenastego metra. Jeszcze w pierwszej połowie wynik wyrównał Chukwueze i pierwsza część meczu zakończyła się remisem.

Po przerwie trafiali już tylko przedstawiciele BVB. W 59. minucie Jamie Bynoe-Gittens znów dał prowadzenie Borussii, zaś dziesięć minut później Karim Adeyemi trafił na 3:1, akcentując wynik meczu.

Borussia przed ostatnią kolejką ma 10 punktów na koncie. Znacznie gorzej wygląda sytuacja Milanu, który ma raptem 5 oczek i co prawda zachował szanse na awans dzięki wynikowi meczu PSG z Newcastle, ale o przepustkę do kolejnego etapu LM będzie piekielnie ciężko.