LM: Dwóch rannych na Emirates

Półfinalistę wyłoni rewanż w Monachium. Arsenal zremisował 2:2 z Bayernem w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Jakub Kiwior rozegrał 45 minut w barwach Kanonierów.

Mecz idealnie rozpoczął się dla Arsenalu, który już w 12. minucie objął prowadzenie za sprawą technicznego uderzenia Bukayo Saki. Podopieczni Mikela Artety nie nacieszyli się jednak długo prowadzeniem, bowiem w nieco ponad kwadrans Bayern zdobył dwa gole.

Przy jednym z nich swój niechlubny udział miał Jakub Kiwior. Polak nie opanował skądinąd źle zagranej przez Gabriela piłki, co uruchomiło szybki kontratak Bayernu, a do remisu doprowadził Serge Gnabry. Potem Harry Kane wykorzystał karnego i lider Premier League dość nieoczekiwanie musiał gonić wynik.

Gonił, gonił i wreszcie dogonił. W 76. minucie Leandro Trossard nie dał Manuelowi Neuerowi żadnych szans na skuteczną interwencję. Więcej goli na Emirates Stadium już nie padło. Losy dwumeczu rozstrzygną się w przyszłą środę w Monachium.