LM: Cenne zwycięstwo Lazio!

W meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie E Lazio Rzym pokonało u siebie Celtic Glasgow 2:0. Wicemistrzowie Włoch zapewnili sobie cenne trzy punkty po świetnym ostatnim kwadransie w swoim wykonaniu i są już o krok od awansu do fazy pucharowej rozgrywek.

W pierwszej połowie gole nie padły, ale oba zespoły miały po jednej dogodnej okazji strzeleckiej, aby objąć prowadzenie w tym starciu. W 10. minucie rywalizacji Felipe Anderson oddał minimalnie niecelny strzał głową po dobrym dograniu Matteo Guendoziego. Natomiast sześć minut później swoją szansę miał gracz gości – Kyogo Furuhashi, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale dobrze spisała się wówczas defensywa Lazio.

Furuhashi miał też swoją szansę na gola kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Jednak i w tej sytuacji, oddając strzał z pola karnego nie potrafił pokonać golkipera rywali. Natomiast w 61. minucie rywalizacji Gustav Isaksen po dograniu Andersona oddał uderzenie z obrębu pola karnego, ale piłka po jego próbie poleciała tuż obok prawego słupka.

Z kolei niespełna dziesięć minut później prowadzenie dla Celticu mógł dać Cameron Carter-Vickers. Jednak jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie wybronił wówczas Ivan Provedel. Końcówka rywalizacji należała jednak do wicemistrzów Włoch, którzy zadali rywalom dwa poważne ciosy w odstępie trzech minut.

W 82. minucie prowadzenie gospodarzom dał Ciro Immobile. Napastnik Lazio trzy minuty później zapisał na swoim koncie dublet, oddając strzał z bliskiej odległości przy prawym dolnym rogu bramki mistrzów Szkocji. Natomiast w końcówce spotkania goście mogli mieć rzut karny, ale sędzia po analizie VAR nie doparzył się przewinienia gracza gospodarzy – Patrica we własnej jedenastce i nakazał kontynuowanie gry.

Ostatecznie wicemistrzowie Włoch zwyciężyli 2:0 i z dziesięcioma punktami na koncie są o krok od zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej rozgrywek. Natomiast piłkarze Celticu stracili szansę na 3. miejsce w grupie, przez co na wiosnę nie będą występować w europejskich pucharach.