LM: Barca z wyczekiwanym awansem

FC Barcelona dopięła kwestie awansu zwycięskim meczem z Porto. Duma Katalonii pokonała Portugalczyków 2:1 i ma już pewny awans do kolejnej rundy Champions League.

Kataloński klub po przerwie znów melduje się w fazie grupowej Ligi Mistrzów! Po raz kolejny nie był to najlepszy występ obecnego mistrza Hiszpanii, ale to wystarczyło, by końcowo pokonać Porto w piątej serii gier fazy grupowej zmagań o uszate trofeum.

Znacznie lepiej w mecz weszli zawodnicy z Portugalii, w 30. minucie Pepe wykorzystał dogranie Galeno i trafił do siatki, dając tym samym prowadzenie przyjezdnym. Odpowiedź Barcy była jednak błyskawicznie, kilka minut później na listę strzelców wpisał się Joao Cancelo.

Barcelona znów grała bez polotu i pomysłu w przeprowadzeniu ataków na bramkę przeciwnika. W drugiej połowie Katalończycy lepiej sobie radzili i dzięki temu do siatki udało się trafić Joao Felixowi, co jest przełamaniem impasu strzeleckiego dla portugalskiego gracza.

Mimo mocno nerwowej końcówki, Barca dociągnęła wygraną 2:1 i awansowała z Grupy H. FC Porto o awans będzie się biło w ostatniej kolejce w starciu z Szachtarem Donieck.