LM: Atletico bliżej półfinału

Atletico Madryt pokonało 2:1 Borussię Dortmund w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Atletico nie mogło wymarzyć sobie lepszego początku. Podopieczni Cholo Simeone już w 4. minucie spotkania objęli prowadzenie. Rodrigo de Paul wykorzystał błąd dortmundczyków przy wyprowadzaniu piłki od bramki.

BVB nie wyciągnęła wniosków. Pół godziny później kolejna niefrasobliwość w obronie gości zakończyła się stratą bramki. Antoine Griezmann obsłużył podaniem osamotnionego w polu karnym Samuela Lino, który podwyższył prowadzenie.

Edin Terzić i spółka wzięli się za odrabianie strat w końcówce. W 81. minucie Sebastien Haller strzelił bramkę kontaktową i niewiele brakowało, żeby Borussia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na przeszkodzie stanęła jednak poprzeczka – i to dwukrotnie. Stemplowali ją kolejno Jamie Bynoe-Gittens i Julian Brandt.