ŁKS Łódź wraca do Ekstraklasy!

ŁKS Łódź zapewnił sobie awans do PKO Ekstraklasy. Remis z Arką Gdynia w przedostatniej kolejce 1.ligai gwarantuje już ŁKS-owi przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Rycerze Wiosny znów meldują się w PKO Ekstraklasie! ŁKS Łódź zremisował z Arką Gdynia w przedostatniej kolejce ligowej i piłkarze Kazimierza Moskale mają już gwarantowane miejsce w strefie dającej bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy!

ŁKS miał jednak dużo trudności z Gdyni. Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie, już w 13. minucie Przemysław Stolc trafił do siatki i Arka miała korzystny wynik. Nieco później mogło być już 2:0, ale rzutu karnego nie wykorzystał Hubert Adamczak.

Dopiero w drugiej połowie ŁKS-owi udało się zdobyć gola na wagę remisu, Mateusz Kowalczyk w 84. minucie wpisał się na listę strzelców i remisem zakończyło się spotkanie w Gdyni. Tym samym korki w Łodzi już mogą strzelać.

O bezpośredni awans powalczy jeszcze Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Termalica i Puszcza Niepołomice. W lepszym położeniu są „Niebiescy”, którzy w tym momencie mają dwa oczka przewagi nad pozostałymi pretendentami.