LKE: Cash bohaterem Aston Villi

Ligi w Europie Premier League

Matty Cash bohaterem Aston Villi. Reprezentant Polski doprowadził do dogrywki, a następnie nie spudłował w serii rzutów karnych, dzięki czemu The Villans awansowali do półfinału Ligi Konferencji.

Aston Villa przyjechała do Lille z minimalną zaliczką z pierwszego meczu (2:1). Podopieczni Unaia Emery’ego szybko roztrwonili przewagę. Już od 15. minuty byli zmuszeni gonić wynik, po tym jak do siatki trafił Yusuf Yazici.

Francuzi podwyższyli prowadzenie w drugiej połowie po bramce Benjamina Andre. Czas uciekał, a The Villans potrzebowali przynajmniej gola, by doprowadzić do dogrywki. I wtedy do akcji wkroczył Matty Cash.

Sprawę awansu rozstrzygnął konkurs rzutów karnych. Z jedenastu metrów lepiej strzelali piłkarze Aston Villi. Cash ponownie był bezbłędny, podobnie jak czterech jego kolegów z drużyny, pomylił się tylko Leon Bailey. Po stronie Lille spudłowało natomiast dwóch zawodników i to Wyspiarze zagrają w 1/2 finału, w której zmierzą się ze zwycięzcą dwumeczu Olympiakos – Fenerbahce.