Polska Reprezentacja Polski

Ligue 1: Remis Auxerre, asysta Dudki

Wysoką formę w końcówce sezonu Ligue 1 utrzymuje Dariusz Dudka. Reprezentant Polski tym razem popisał się asystą w zremisowanym przez Auxerre 1:1 niedzielnym spotkaniu 32. kolejki z Lens.

Drużyna ze Stade l’Abbe-Deschamps, w której podstawowym składzie na boisko wyszli zarówno Dudka, jak i Ireneusz Jeleń, prowadziła od 6. minuty, a gola strzelił Willy Boly. W drugiej połowie wyrównał Sebastian Roudet. Obaj Polacy spędzili na murawie całe spotkanie.

Zwycięstwo na Stade Chaban-Delmas odniosło z kolei walczące o zapewnienie sobie udziału w europejskich pucharach Bordeaux, które pokonało St. Etienne 2:0. Dorobkiem strzeleckim podzielili się Jaroslav Plasil i Cheick Diabate.

Punkty straciły natomiast plasujące się w czołówce Rennes i Paris Saint-Germain. Drużyna z Paryża na wyjeździe 2:2 zremisowała z Brest, a Rennes na Stade Louis II uległo 0:1 AS Monaco. Dorobkiem punktowym w pozostałych spotkaniach podzieliły się Caen i Toulouse, Nancy i Arles oraz Valenciennes i Sochaux.