Polska Reprezentacja Polski

Ligue 1: Porażka Auxerre, grali Polacy

W jednym z najciekawszych spotkań 21. kolejki Ligue 1 Paris Saint Germain pokonało na wyjeździe 2:1 beniaminka z Arles.

W innym spotkaniu Sochaux FC rozgromiło Stade Rennes na własnym stadionie wygrywając 5:1. Przy drugim golu dla gospodarzy asystę zaliczył Damien Perquis, którego selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, Franciszek Smuda chętnie widziałby w kadrze.

W najciekawszym dla polskich kibiców meczu, Auxerre przegrało 0:2 z Caen. Zarówno Ireneusz Jeleń jak i Dariusz Dudka rozegrali pełne 90 minut. Strzelcami bramek dla gospodarzy byl Benjamin Nivet (59. min) i Kandia Traore (88. min.).

Niespodziewane zwycięstwo 2:1 nad Olympique Lyon odniosła natomiast drużyna Valenciennes FC. Les Atheniens po golach Milana Bisevaca (51. min.) oraz Gregory’ego Pujola (58. min.) prowadzili już 2:0, a honorowego gola dla Lyonu zdobył Michel Bastos, trafiając do siatki rywali w 70. minucie.

W innych meczach Lorient pokonało 2:0 Stade Brestois a Saint-Etienne wygrało z Tuluzą 2:1.