Polska Reprezentacja Polski

Ligue 1: Lille mistrzem Francji, bramka Obraniaka

OSC Lille zremisowało 2:2 z Paris Saint Germain w spotkaniu 37. kolejki Ligue 1 i zapewniło sobie mistrzowski tytuł. Jedną z bramek dla zespołu „Les Dogues” strzelił Ludovic Obraniak, który na boisku przebywał do 74. minuty, a do protokołu sędziowskiego zapisał się także żółtą kartką.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie obrońców tytułu, Olympique Maryslia z Valencienes, natomiast walczący o udział w Lidze Mistrzów Lyon zremisował 0:0 z wciąż niepewnym utrzymania Caen.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosło broniące się przed spadkiem Monaco, które pokonało 1:0 Montpellier. Porażkę 0:1 ze Stade Brestois poniosło natomiast Auxerre, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Dariusz Dudka.

W pozostałych spotkaniach Toulouse pokonało 2:0 Bordeaux, Lens przegrało 0:1 z Arles, Nice wygrało 2:0 z Lorient, Sochaux ograło 2:1 St. Etienne, a Rennes uległo 0:2 Nancy.