Polska Reprezentacja Polski

Ligue 1: Lider ucieka rywalom

Drużyna Lille pokonała Nancy 3:0 w rozegranym w środę zaległym spotkaniu Ligue 1. W barwach liderujących tabeli gospodarzy w drugiej połowie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak.

Bohaterem meczu w zespole Lille został reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, Gervinho. 23-latek popisał się dwoma golami, które zdobył w 47. i 62. minucie oraz asystą przy trafieniu Edena Hazarda.

Ludovic Obraniak wszedł na murawę w 67. minucie, gdy jego zespół prowadził już trzema golami. Goście od 74. minuty grali natomiast w dziesiątkę, a czerwoną kartkę ujrzał Brazylijczyk Andre Luiz.

Dzięki tej wygranej Lille umocniło się na pozycji lidera tabeli rozgrywek i ma już cztery punkty przewagi nad najgroźniejszymi rywalami.