Polska Reprezentacja Polski

Ligue 1: Dwa gole Jelenia dały zwycięstwo Auxerre

W najciekawszym dla polskich kibiców meczu 28. kolejki francuskiej Ligue 1 słabo spisujące się w tym sezonie Auxerre pokonało 2:0 Sochaux. Autorem dwóch bramek był polski napastnik Ireneusz Jeleń, który trafił do bramki rywala odpowiednio w 18. i 64. minucie.

Przy pierwszej bramce Jeleniowi asystował Kamel Chafni, który świetnie dograł Polakowi piłkę, natomiast przy drugiej Jelenia obsłużył Valter Birsa. Były zawodnik Wisły Płock przebywał na boisku do 74. minuty, został zmieniony przez Jo Gooka Junga. Cały mecz w barwach Auxerre rozegrał Dariusz Dudka.

Lille OSC umocniło się na prowadzeniu w tabeli Ligue 1, gdyż pokonało 2:1 na wyjeździe Brest. W innych meczach Tuluza pokonała 1:0 Niceę, Lens rozgromiło 4:1 Montpellier, a Valenciennes zremisowało 2:2 z Bordeaux.