Liga turecka zawieszona do odwołania!

Ligi w Europie Inne ligi

TFF, Turecka Federacja Piłkarska, zawiesiła do odwołania wszystkie mecze ligowe tamtejszej Super Lig. To konsekwencja pobicia sędziego przez prezesa i członków sztabu szkoleniowego Ankaragucu.

Przypomnijmy, chodzi o wydarzenia z meczu Ankaragucu z Rizesporem (1:1) w ramach 15. kolejki Super Lig. W spotkaniu nie brakowało emocji. Już na początku gol Aliego Sowe’a został anulowany z powodu zagrania ręką. Gambijczyk w drugiej połowie został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę. Gospodarze nie zdołali utrzymać jednobramkowego prowadzenia – w siódmej minucie doliczonego czasu gry Rizespor doprowadził do wyrównania.

Faruk Koca, prezes Ankaragucu, był tak wściekły na decyzje arbitra głównego, że po końcowym gwizdku wbiegł na murawę i ciosem w twarz powalił Halila Umuta Melera. W ślad za nim poszli rozemocjonowani członkowie sztabu szkoleniowego, którzy skopali sędziego.

Skandal odbił się w Turcji głośnym echem. Turecka Federacja Piłkarska zawiesiła do odwołania wszystkie mecze ligowe. Jednocześnie wszczęto śledztwo tej sprawie.