Liga Narodów: Wygrana Grecji z Estonią

Ligi w Europie Liga Narodów

W drugim meczu Grupy 2 Dywizji C Estonia przegrała u siebie z Grecją 0:1. Decydujące trafienie zanotował Kostas Fortounis.

Chociaż Estończycy grali u siebie, to zdecydowanym faworytem spotkania byli Grecy. Od początku widać było, że goście przyjechali nad Bałtyk po trzy punkty. Dominowali na boisku, a ich starania przyniosły efekt w 14 minucie, kiedy podanie Kostasa Mitroglou wykorzystał Kostas Fortounis. Piłkarz Olympiakosu Pireus trafił do siatki z ostrego kąta. Chociaż Grecy częściej byli przy piłce, nie znaczy to, że Estończycy nie mieli nic do powiedzenia na boisku. W pierwszej połowie oddali dwa celne strzały, oba były autorstwa grającego w Polsce Konstantina Vassiljeva

Druga połowa nie przyniosła zmiany wyniku. W niej już Grecy nie mieli tak dużej optycznej przewagi, ale oddali kolejne celne strzały, podczas gdy Estończycy ani raz nie uderzyli w kierunku bramki Vasiliosa Barkasa.

W kolejnym spotkaniu Grecja pojedzie do Budapesztu, żeby zmierzyć się z Węgrami, a Estończycy pozostaną w północnej Europie, ale pojadą do Finlandii, żeby zagrać z reprezentacją z tego kraju.