Liga Narodów: Hiszpania z awansem!

Ligi w Europie Liga Narodów

Hiszpania dołączy do Chorwacji w finale Ligi Narodów. Reprezentacja La Furia Roja pokonała w dzisiejszym półfinale Włochy.

Podopieczni Luisa de la Fuente na prowadzenie wyszli już w 3. minucie za sprawą bramki Yeremiego Pino. 20-latek najpierw odebrał piłkę Leonardo Bonucciemu, a potem z zimną krwią wykorzystał swoją sytuację.

Azzurri na wyrównanie nie musieli długo czekać. W 11. minucie bramkę na 1:1 zdobył Ciro Immobile. Napastnik Lazio wykorzystał rzut karny.

10 minut potem mogło być już 2:1 dla Włochów, ale gol Davide Frattesiego nie został uznany z powodu spalonego.

Po zmianie stron trenerzy obu drużyn zdecydowali się na zmiany. Dobre zawody rozgrywali obaj bramkarze, którzy ratowali swoje ekipy przed stratą kolejnych goli. Wynik cały czas się nie zmieniał. Wydawało się, że podobnie jak wczoraj czeka nas dogrywka, ale w 87. minucie Gianluigi Donnarumma został pokonany przez Joselu. Nowy nabytek Realu Madryt sprytnie pokonał włoskiego golkipera i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie narodowej.

Hiszpania zmierzy się z Chorwacją w finale Ligi Narodów 18 czerwca. Areną tego starcia będzie De Kuip w Rotterdamie.