Lewandowski z golem, Barcelona z wygraną

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona pokonała 3:1 Deportivo Alaves w meczu 23. kolejki hiszpańskiej LaLiga. Wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Dla kapitana reprezentacji Polski był to dziewiąty gol w bieżącym sezonie.

Odkąd Xavi ogłosił rezygnację z funkcji pierwszego trenera FC Barcelony po zakończeniu sezonu, aktualni mistrzowie Hiszpanii powrócili na zwycięską ścieżkę. Najpierw tydzień temu ograli 1:0 Osasunę, a teraz 3:1 Deportivo Alaves.

Wynik meczu otworzył Robert Lewandowski. W 22. minucie kapitan reprezentacji Polski wykorzystał prostopadłe podanie Ilkaya Gundogana i w sytuacji sam na sam efektownie przelobował bramkarza.

Dla Lewandowskiego był to dziewiąty gol w trwającej edycji hiszpańskiej LaLiga. W klasyfikacji króla strzelców prowadzi Ukrainiec Artem Dowbyk z czternastoma trafieniami na koncie.

W 49. minucie Gundogan podwyższył prowadzenie widowiskowym strzałem z powietrza. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. 120 sekund później Samu Omorodion głową zdobył bramkę kontaktową.

Ostatnie słowo należało jednak do Barcelony. W 63. minucie Vitor Roque wbił trzeciego gwoździa do trumny Deportivo. Brazylijczyk nie dokończył meczu, bowiem na kwadrans przed końcem został wyrzucony z boiska z czerwoną kartką.