WARSZAWA 20.07.2024
MECZ 1. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - ZAGLEBIE LUBIN 2:0
LUQUINHAS

Legia bezlitosna w końcówce. Dwa zabójcze ciosy pogrążyły Zagłębie

Legia długo przeważała, ale na gole przy Łazienkowskiej trzeba było czekać do ostatnich minut. W końcówce podopieczni Goncalo Feio wyprowadzili dwa ciosy i pokonali 2:0 Zagłębie Lubin w 1. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Jan Broda

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Legioniści mogli objąć prowadzenie w 22. minucie, jednak trafienie Marca Guala nie zostało uznane z powodu spalonego. W kolejnych minutach Hiszpan miał jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale nie potrafił ich wykorzystać.

W drugiej połowie optyczno-statystyczna przewaga Legii zarysowała się jeszcze wyraźniej, lecz ustawione w niskie obronie Zagłębie skutecznie odpierało ataki. Na nieszczęście Miedziowych, od 52. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Michał Nalepa.

Utrata podstawowego stopera początkowo nie zachwiała defensywy podopiecznych Waldemara Fornalika. Lubiński mur skruszył się dopiero w końcowych minutach. Najpierw sprzed pola karnego nie do obrony huknął Rafał Augustyniak, a w doliczonym czasie gry Luquinhas z bliskiej odległości przytomnie sfinalizował zespołową akcję.

Goncalo Feio i spółka udanie zainaugurowali marsz po mistrzostwo Polski. W drugiej kolejce będą chcieli pójść za ciosem w rywalizacji z Koroną Kielce. Zagłębie natomiast poszuka punktów w meczu z Pogonią Szczecin.