GDANSK 11.08.2024
MECZ 4. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: LECHIA GDANSK - ZAGLEBIE LUBIN
TOMASZ NEUGEBAUER  ADAM RADWANSKI

Lechia wciąż bez wygranej. Remis beniaminka z Zagłębiem

Lechia Gdańsk zremisowała 1:1 z Zagłębiem Lubin w meczu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Beniaminek nadal czeka na pierwsze zwycięstwo.

Jan Broda

Podopieczni Szymona Grabowskiego byli wyraźnie zdeterminowani, by dopisać do swojego dorobku pierwszy komplet punktów od powrotu do elity. W pierwszej połowie po wyrównanym widowisku utrzymał się bezbramkowy remis. Na bramki trzeba było czekać do drugiej odsłony.

Lechia tuż po przerwie wyszła na prowadzenie. W 48. minucie Tomas Bobcek trafił do siatki. Słowacki napastnik mógł mieć na swoim koncie dublet, jednak na jego nieszczęście został odgwizdany spalony.

Biało-zieloni w dalszej części spotkania skoncentrowali się na bronieniu korzystnego rezultatu. Bezskutecznie. W 76. minucie Vaclav Sejk doprowadził do wyrównania i ustalił końcowy wynik.