Lechia walczyła dzielnie, ale odpadła

Lechia jako trzecia polska drużyna w tym sezonie pożegnała się z europejskimi pucharami. W rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europy zespół z Gdańska przegrał po dogrywce 1:4 z Broendby na wyjeździe.

Rozegrane przed tygodniem w Gdańsku pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się zwycięstwem 2:1 Lechii. Bramki dla polskiego zespołu zdobyli wówczas Flavio Paixao oraz Patryk Lipski.

Czwartkowy rewanż w Danii rozpoczął się świetnie dla gospodarzy. Broendby potrzebowało zaledwie kwadransa, aby wyjść na prowadzenie: Dominik Kaiser dośrodkował z rzutu rożnego, a w polu karnym Paulus Arajuuri wyskoczył wyżej niż Michał Nalepa i strzałem głową pokonał Dusana Kuciaka. W ten sposób były piłkarz Lecha Poznań otworzył wynik spotkania.

Na kolejne gole trzeba było poczekać do drugiej połowy. W 53. minucie gospodarze zadali kolejny cios – Simon Hedlund wykonał podanie z prawego skrzydła, a Kamil Wilczek uderzeniem z pierwszej piłki zaskoczył Kuciaka.

Lechia zdołała szybko odpowiedzieć. W 67. minucie kontaktowego gola dla gości strzelił Paixao: portugalski napastnik świetnie trącił piłkę głową po precyzyjnym dośrodkowaniu rezerwowego Sławomira Peszki.

Po 90 minutach zmagań na stadionie Broendby było 2:1. Taki wynik oznaczał dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się gospodarze. W 94. minucie Kevin Mensah dośrodkował z prawego skrzydła, a zamykający akcję 19-letni Jesper Lindstrom uprzedził Karola Filę i skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik tuż przed finiszem dogrywki strzelił drugiego gola, ustalając wynik rywalizacji na 4:1.

Lechia nie zdołała odrobić strat. W efekcie, co prawda po niezłej grze w obu spotkaniach, drużyna prowadzona przez trenera Piotra Stokowca odpadła z europejskich pucharów.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy zespół Broendby zagra z portugalską Bragą.