Lechia gra z Broendby [NA ŻYWO]

Lechia przegrała z Broendby w Danii 1:4 i pożegnała się z rywalizacją w europejskich pucharach w tym sezonie.

120′ – koniec meczu i koniec Lechii w europejskich pucharach w tym sezonie

118′ – kontra Broendby kończy się golem. Bohaterem dogrywki Lindstrom. Mamy 4:1 i to chyba koniec marzeń Lechii o awansie…

117′ – zostały trzy minuty nadziei Lechii. Czy polski klub stać na jeszcze jeden, skuteczny zryw?

114′ – strzał Peszki z lewej strony pola karnego. Piłka wpada jednak wprost do rąk bramkarz

111′ – minuty mijają, a okazje tworzą sobie nie piłkarze Lechii, a Broendby. Szczęście gości polega na tym, że duńska drużyna jest nieskuteczna

109′ – kolejna świetna interwencja Kuciaka. Tym razem strzelał Lindstrom

107′ – Sobiech, wbiegając na bramkę przeciwnika, stracił równowagę i przez to szansę oddania strzału

106′ – ostatnie 15 minut nadziei Lechii na awans!

105+2′ – koniec pierwszej części dogrywki

105+2′ – ostry atak piłkarza Broendby na jednego z gdańszczan kończy się nerwową przepychanką i żółtymi kartkami dla Mladenovicia oraz Borkeeieta

105+1′ – strzelał Uhre, a piłkarzy Lechii ratuje słupek…

104′ – kiedy już Lechia podchodzi pod pole karne Broendby, brakuje ostatniego podania. Tym razem Wolski za mocno zagrał do Sobiecha

101′ – żółta kartka dla Uhre za próbę wymuszenia jedenastki

98′ – Lechia chyba nie ma pomysłu na sforsowanie obrony duńskiej drużyny…

97 – Artur Sobiech zmienia Paixao, a Rafał Wolski Haraslina

94′ – gol dla Broendby! Lindstrom strzelcem bramki na 3:1 po podaniu Mensaha. Lechia potrzebuje do awansu jednego gola

91′ – zaczynamy dogrywkę!

90′ – koniec regulaminowego czasu gry! Za chwilę dogrywka!

90′Hedlung opuszcza boisko, jego miejsce zajmuje Jesper Lindstrom

82′ – Kaiser uderzył mocno, z bliska, ale piłka na szczęście trafiła tylko w słupek

80’ – ciekawe zagrania Haraslina do Paixao, ale Portugalczyk miał problem z przyjęciem piłki

77′ – Vigen schodzi z placu gry, Boerkeeiet wchodzi na boisko

75’ – gra gospodarzy zaczyna być nerwowa. Broendby nie spodziewało się gola Lechii

70′ – schodzi Tibbling, jego miejsce zajął Mikael Uhre

67′ – goool dla Lechii! Peszko dośrodkowuje na głowę Paixao, a ten strzela na 2:1!

65′ – Hedlung! Piłka o centymetry minęła słupek bramki Lechii

63′ – ale jak Tibbling tego nie strzelił? Świetny refleks Kuciaka! Gdyby nie bramkarz, Lechia na pewno straciłaby więcej goli

62′ – strzał Kaisera i niewiele brakowało, a Wilczek skierowałby piłkę do siatki

57′ – podwójna zmiana w Lechii. Udovicia i Łukasika zmieniają Sławomir Peszko i Maciej Gajos

53′ – gola strzela Polak! Niestety, jest nim Wilczek. Polski napastnik wykorzystał dogranie z prawej strony Hedlunga

50′ – Lechia dłużej przy piłce, ale akcja zakończona niedokładnym podaniem na lewej stronie

48′ – strata gdańszczan przy wyprowadzaniu piłki i kontra Broendby. Piłka ostatecznie wychodzi na rzut rożny

46′ – pierwsza dobra okazja gdańszczan. Uderzał Paixao, ale niestety niecelnie

46′ – zaczynamy drugą część, przy piłce piłkarze Lechii!

45+2′ – koniec pierwszej połowy! Jeżeli Lechia myśli o awansie, w drugiej musi odważniej zaatakować gospodarzy

45′ – Anthony Jung z pierwszą żółtą kartką w meczu

40′ – akcja Simona Hedlunga kończy się na poprzeczce bramki Lechii

39′ – strzelenie gola na obiekcie Broendby nie będzie łatwe…

37′ – kolejna akcja Udovicicia. Dośrodkowanie piłkarza Lechii trafia jednak w ręce bramkarza duńskiej drużyny

35′ – niewiele brakowało, a byłoby 2:0. Arajuuri po raz kolejny po zagraniu z rzutu rożnego znalazł się w sytuacji strzeleckiej. Na posterunku był jednak Kuciak

34′ – płaski strzał Tibblinga na rzut rożny zbija Kuciak

33′ – było blisko! Po akcji Udovicicia lewą stroną do sytuacji strzeleckiej doszedł Haraslin. Jego uderzenie wpadło jednak wprost w ręce bramkarza

31′ – swoją szansę miał i Wilczek. Polski napastnik uderzył jednak po dośrodkowaniu obok bramki Kuciaka

29′ – akcja lewym skrzydłem Udovicicia kończy się na bocznej siatce. Po chwili uderzenie Haraslina zablokował Wilczek

27′ – wydawało się, że Lechia spróbuje przejąć inicjatywę w spotkaniu, ale Broendby ma inny pomysł na mecz. Piłkarze duńskiego klubu wciąż prowadzą grę

24′ – Paixao dostał świetne prostopadłe podanie w pole karne. Niestety, Portugalczyk był na spalonym

20′ – kolejna świetna okazja Broendby. Na lewej stronie odnalazł się Simon Tibbling, który najpierw zwodem oszukał obrońcę, a potem uderzył na długi słupek. Strzał był jednak niecelny

18′ – próbował strzelać Kevin Mensah, ale nieskutecznie

15′ – i niestety 1:0… Kaiser dośrodkował z rzutu rożnego, a do piłki najlepiej wyskoczył Paulus Arajuuri

12′ – gospodarze atakują częściej niż goście, ale, na szczęście dla Lechii, starania nie przynoszą efektów

7′ – uderzenie Dominika Kaisera, na szczęście dla Lechii niecelne

6′ – świetne zachowanie Lukasa Haraslina, który odebrał piłkę w polu karnym rywali i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Niestety, nikt nie dobiegł do piłki – Żarko Udovicić stał za daleko

3′ – Broendby stara się grać wysoko, naciskając na gdańszczan i wymuszając błędy. Na razie Lechia jakoś sobie z tym radzi

1′ – zaczynamy walkę o awans do III rundy eliminacji Ligi Europy!

19.20 Przed meczem wypada mieć nadzieję, że Lechia w Danii będzie skuteczniejsza niż na polskich boiskach. W tym sezonie Ekstraklasy piłkarze z Gdańska ciągle czekają na pierwsze ligowe trafienie.

19.10 W takim składzie wybiegnie na boisku drużyna gospodarzy. Nie zabraknie oczywiście polskiego napastnika, Kamila Wilczka

O tak prezentuje się wyjściowa „11” Lechii. Jak widać, trener Piotr Stokowiec w meczu ligowym z Wisłą Kraków oszczędzał siły kilku zawodników

19.00 Piłkarze Lechii, chociaż są w lepszej od rywali sytuacji przed rewanżem, mogą pluć sobie w brodę. W meczu, rozgrywanym w Gdańsku, mieli tyle sytuacji, że mecz mogli zakończyć nawet z pięcioma golami na koncie. Teraz wystarczy, że piłkarze Broendby raz trafią do siatki i ten jeden gol może zapewnić im awans.