POZNAN 25.08.2024
MECZ 6. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH: LECH POZNAN - POGON SZCZECIN
NZ ALI GHOLIZADEH ANTONIO MILIC JOEL PEREIRA AFONSO SOUSA BRYAN FIABEMA ALEX DOUGLAS

Polska Ekstraklasa

Lech nabiera tempa. Kolejorz zweryfikował Pogoń przy Bułgarskiej

Lech Poznań pokonał 2:0 Pogoń Szczecin w hicie szóstej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Portowcy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Zecha, debiutanckiego gola dla poznaniaków strzelił Ali Gholizadeh.

Jan Broda

Lech od początku dyktował Pogoni swoje warunki gry. Valentin Cojocaru już w pierwszej połowie powinien wyciągać piłkę z własnej siatki. Do pełni szczęścia gospodarzom brakowało nieco więcej szczęścia i precyzji. Dogodne sytuacje zmarnowali Mikael Ishak i Alfonso Sousa.

Szczecinian pogrążyła czerwona kartka dla Benedikta Zecha tuż przed przerwą. Na drugą połowę wyszli w dziesiątkę, w dodatku pod nieobecność lidera bloku defensywnego, a to nie zwiastowało niczego dobrego w kontekście tak grającego Lecha.

W 54. minucie lechici rozklepali defensywę Portowców. Hakans obsłużył podaniem wbiegającego Alfonso Sousę, a ten zabawił się w polu karnym i pewnym strzałem wyprowadził Kolejorza na prowadzenie.

W końcowym kwadransie podwyższył Ali Gholizadeh. Irańczyk wykorzystał wolną przestrzeń wokół siebie i oddał mocne uderzenie zza szesnastki. Dla Gholizadeha, który w drużynie jest od roku, było to debiutanckie trafienie w barwach Lecha.

Podopieczni Nielsa Frederiksena nabierają tempa i coraz bardziej przypominają faworytów do czołowych lokat. Po sześciu kolejach są liderami PKO Bank Polski Ekstraklasy i zostaną nimi przynajmniej do końca meczu Śląska z Legią.