LE: United rozgromiło Betis

Manchester United nie dał żadnych szans Betisowi Sewilla. Czerwone Diabły wygrały na Old Trafford aż 5:1 i praktycznie rozstrzygnęły sprawę awansu do ćwierćfinału Ligi Europy już w pierwszym meczu.

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy. Manchester wyszedł na prowadzenie już w 6. minucie za sprawą Marcusa Rashforda. Jeszcze przed przerwą goście z Andaluzji – a konkretnie Ayoze Perez – doprowadzili do wyrównania.

Druga połowa należała już jednak tylko i wyłącznie do Czerwonych Diabłów. Po przerwie byliśmy świadkami różnicy klas i jednostronnego widowiska. Antony, Bruno Fernandes, a na sam koniec wynik spotkania ustalił Wout Weghorst.

United sprawę awansu do ćwierćfinału rozstrzygnęło już w pierwszym meczu. Wynik 4:1 sprawia, że tylko cud i niewyobrażalna katastrofa w rewanżu w Sewilli mogłyby odebrać podopiecznym Erika ten Haga przepustkę do 1/4 finału.