LE: Udany pościg Tottenhamu Hotspur. Pozostali raczej pewni swego…

Kibice śledzący pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Europy nie mogli narzekać na brak wrażeń. W czterech rozegranych w czwartek spotkaniach padło łącznie czternaście bramek!

Najciekawiej było na White Hart Lane w Londynie, gdzie zespół FC Basel po 34 minutach sensacyjnie prowadził z Tottenhamem 2:0. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Stocker, a następnie precyzyjny strzał głową oddał Frei. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą po strzale z powietrza Adebayora. Do wyrównania kilka minut przed upływem godziny gry doprowadził Sigurdsson, który popisał się dobrym uderzeniem z dystansu. Obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, ale Salah z FC Basel i Parker z Tottenhamu fatalnie zmarnowali swoje okazje.

Inna londyński klub, konkretnie Chelsea wygrał na Stamford Bridge z Rubinem Kazań 3:1. Dwa gole dla ubiegłorocznego triumfatora Ligi Mistrzów strzelił Torres, jedno trafienie dołożył Moses. Honorową bramkę dla gości z Rosji z rzutu karnego zdobył Natcho.

Wynikiem 3:1 zakończyło się także starcie Benfiki z Newcastle. Goście prowadzili od 12. minuty dzięki Cisse, ale w kolejnych minutach do siatki rywala trafiali już tylko gospodarze, a czynili to kolejno Moreno, Limo oraz Cardozo.

Grająca przez niemal całą drugą połowę w przewadze drużyna Fenerbahce pokonała u siebie Lazio 2:0. Kibice tureckiej drużyny na pierwsze trafienie musieli czekać do 78 minuty, gdy rzut karny na bramkę zamienił Webo. Rezultat spotkania w końcówce ustalił Kuyt.

Rewanże ¼ finału Ligi Europy zostanę rozegrane 11. kwietnia.