LE: Sobiech bohaterem H96, zobacz gola Polaka (video)

W jednym z ciekawszych meczów pierwszej kolejki Ligi Europy ekipa Twente Enschede zremisowała 2:2 z Hannoverem 96. Niemcy w pewnym momencie byli już w ogromnych tarapatach, ale ostatecznie jeden punkt udało im się z Holandii wywieźć.

Wielki udział miał w tym Artur Sobiech, który na placu gry pojawił się w przerwie meczu. Polak najpierw zdobył gola, a w sytuacji na 2:2 bardzo intensywnie absorbował parę obrońców, co ostatecznie zakończyło się golem samobójczym. Zresztą zobaczcie sami:

Swojego niezadowolenia nie krył po meczu opiekun zespołu z Niemiec. Mirko Slomka przyznał na konferencji prasowej, że jego podopieczni byli całkowicie nieobecni i gdyby nie postawa bramkarza, trzy punkty pozostałyby w Holandii.

– Przespaliśmy kopletnie pierwsze 30 minut. Dopiero po tym czasie wróciliśmy do gry. Nasza gra w defensywie pozostawiała wiele do życzenia przez całe spotkanie, ale bardzo dobrze, że w bramce mamy Rona – on udowodnił, jak wielkie umiejętności posiada – mówił po meczu w Holandii Mirko Slomka.