LE: Pewne zwycięstwo Romy w dwumeczu

Daniele De Rossi za sterami Romy wykonuje kapitalną pracę! Jego podopieczni nie zostawili większych szans rywalom z Mediolanu i grając większość dzisiejszego spotkania w osłabieniu melduje się w półfinale Ligi Europy.

Środkowy obrońca Romy, Gianluca Mancini znalazł złoty środek na obronę Milanu. Reprezentant Włoch w dwóch meczach zdołał pokonać bramkarza. W pierwszym starciu dało to zwycięstwo 1:0, dziś pewne wejście w rewanż.

Mancini świetnie odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości wbił piłkę do siatki w 12. minucie. Niedługo trzeba było czekać na poprawę bilansu bramkowego. W 22. minucie Maignana pokonał Paulo Dybala. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy nieodpowiedzialne zachował się Zeki Celik. Zawodnik za swoje zagranie otrzymał czerwoną kartkę i zostawił swoją drużynę na godzinę gry w osłabieniu.

W 85. nadzieję kibicom z Mediolanu dał Matteo Gabbia, ale czasu już nie wystarczyło na odrabianie strat. Roma w dwumeczu pokonuje Milan 3:1. Drużyna De Rossiego w półfinale spotka się z rozpędzoną maszyną Bayeru Leverkusen.