LE: Liverpool za burtą! Atalanta w półfinale!

W pierwszym meczu Atalanta zszokowała na Anfield i z łatwością pokonała drużynę Kloppa aż 3:0! Dzisiaj Nerazzurri przegrali 0:1, ale zabezpieczyli sobie miejsce w półfinale Ligi Europy.

Gol Salaha nie wystarczył. Atalanta Bergamo zagrała dobry mecz i potrafiła utrzymać swoich rywal na dystans. Dzisiejszy mecz był zatem ostatnim występem Jurgena Kloppa za sterami Liverpoolu jeśli chodzi o europejskie puchary.

Kilka lat temu The Reds dokonali niemożliwego odrabiając straty z Barceloną. Słynny mecz na pewno siedział w głowie kibiców przed pierwszym gwizdkiem. Pierwsze minuty mogły zwiastować kapitalny spektakl. W 7. minucie Ruggeri zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia Letexier podyktował jedenastkę!Rzut karny na gola zamienił Mo Salah.

Na nic więcej obrona Atalanty nie pozwoliła. Pomimo zwycięstwa, Liverpoolowi do awansu zabrakło dwóch bramek. Atalanta melduje się w półfinale Ligi Europy i oczekuje na jednego z dwóch rywali. Mecz Benfici z Marsylią nie rozstrzygnął się w regulaminowym czasie i potrzebna jest dogrywka.