LE: Kosmiczny mecz! Inter odrobił trzy gole, ale i tak awansował Tottenham!

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w czwartkowy wieczór na San Siro. Inter przed tygodniem przegrał w Londynie z Tottenhamem 0:3, a mimo to w rewanżu w Mediolanie zdołał odrobić straty! Gdy wydawało się, że londyńczycy są już na łopatkach gola dla gości strzelił Adebayor. Inter odpowiedział jeszcze bramką Alvareza, ale do awansu i tak zabrakło jednego trafienia…

LE: Oto komplet ćwierćfinalistów – KLIKNIJ!

Czwartkowe spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla Interu. W 20. minucie Palacio posłał piłkę w pole karne wprost na głowę Cassano, który po precyzyjnym uderzeniu umieścił futbolówkę w okienku bramki Tottenhamu. Strzelony gol dodał wiatru w skrzydła gospodarzom, którzy jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie. Przed szansą wpisania się na listę strzelców stanął Guarin, ale jego strzał znakomicie obronił Friedel.

Drugą odsłonę meczu znów dobrze rozpoczęli mediolańczycy. Tym razem razem do siatki rywala trafił Palacio, a asystę zaliczył Cassano. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry kibice Interu oszaleli z radości. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cassano piłkę do własnej bramki wpakował Gallas. W ten oto sposób Inter odrobił straty z pierwszego spotkania. W doliczonym czasie gry gospodarze mieli jeszcze piłkę meczową. Futbolówkę na linii pola karnego przejął Cambiasso, ale mimo dobrej okazji nie strzelił gola. Do wyłonienia zwycięscy tej rywalizacji potrzebna była zatem dogrywka.

W niej, ku rozpaczy fanów miejscowej drużyny, gola dla przyjezdnych w 97. minucie strzelił Adebayor. Wobec straconej bramki Inter do awansu potrzebował zatem kolejnych dwóch trafień. Gracze Interu za nic nie zamierzali jednak rezygnować z walki. Na początku drugiej połowy dogrywki Alvarez wykorzystał znakomite podanie Cassano i było 4:1. Piątej bramki piłkarze Interu jednak nie zdobyli, przez co to Tottenham awansował do ćwierćfinału Ligi Europy.