LE: Juventus remisuje z Nantes

Juventus nie wykorzystał atutu własnego boiska w pierwszym meczu i raptem zremisował z Nantes 1:1. Stara Dama nie przybliżyła się do awansu do kolejnej rundy.

Drużyna Juventusu była zdecydowanym faworytem w meczu z Nantes w 1/16 finału Ligi Europy. „Stara Dama” szybko objęła prowadzenie, jednak nie udało się jej utrzymać go do końca spotkania w Turynie.

Już w 13. minucie meczu Dusan Vlahović wykorzystał podanie Federico Chiesy i gospodarze objęli prowadzenie. W przekroju całego spotkania Juventus miał przewagę na boisku i kreował więcej sytuacji ofensywnych.

W drugiej połowie dominacja Juventusu była bardziej widoczna, Nantes miało tylko jedną okazję bramkową, którą perfekcyjnie wykorzystało. Ludovic Blas wpisał się na listę strzelców i ostatecznie doprowadził do wyrówniania.

Rewanż odbędzie się za tydzień na Stade de la Beaujoire. Kwestia awansu jest wciąż w pełni otwarta.