LE: Ćwierćfinały rozgrywek bez Polaków

Znamy już komplet ćwierćfinalistów Ligi Europy. Do FC Basel, Rubina Kazań i Tottemhamu dołączyły takie kluby jak Chelsea, Benfica, Newcastle, Lazio i Fenerbahce.

Nie było niespodzianki na Stamford Bridge, gdzie miejscowa Chelsea wygrała ze Steauą Bukareszt 3:1. Londyńczycy objęli prowadzenie w 34. minucie gdy do siatki rywala trafił Mata. W końcówce pierwszej połowy nieoczekiwanie do wyrównania doprowadzili goście po bramce Chirichesa, ale kolejne gole strzelali już tylko gospodarze. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Terry, a w 71. minucie wynik ustalił Torres. Chelsea mimo porażki w pierwszym meczu 0:1 awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. W rumuńskiej drużynie cały mecz rozegrał Polak, Łukasz Szukała.

Z Liga Europą pożegnał się także inny Polak Ludovic Obraniak. Jego Girondins Bordeaux przegrało u siebie z Benfiką 2:3 i to drużyna z Portugalii będzie grała dalej.

W czwartkowy wieczór grę w ćwierćfinale LE zapewniły sobie także zespoły Newcastle (1:0 z Anży), Lazio (3:1 z VfB Stuttgart) i Fenerbahce (1:1 z Victorią Pilzno).