LE: Cud nad Wisłą, dzięki Odense!

Niesamowite! Wisła Kraków zagra na wiosnę w europejskich pucharach. Wiślacy pokonali Twente 2:1 i wobec remisu Fulham z Odense 2:2 – awansowali do 1/16 finału Ligi Europy!
Zespół mistrza Polski marząc o grze w 1/16 finału Ligi Europy musiał pokonać Twente i liczyć na to, że Fulham nie wygra w Londynie Odense.

Od 12 minuty wiślacy wygrywali z Twente 1:0 po trafieniu Łukasza Garguły, a w rozgrywanym równocześnie w Londynie starciu Fulham z Odense było 0:0. Rezultaty w obu spotkaniach dawały wówczas polskiej drużynie upragniony awans, ale kibice „Białej Gwiazdy” mogli cieszyć się z tego faktu tylko do 27.minuty.

W Krakowie wprawdzie wciąż prowadziła Wisła, ale w Londynie prowadzenie również zyskali gospodarze.  Kilka minut później londyńczycy wygrywali już 2:0, a w stolicy Małopolski pierwsza połowa kończyła się wynikiem 1:1, po tym jak wyrównał de Jong.

Po zmianie stron krakowianie szybko znów wyszli na prowadzenie po bramce Genkowa, ale do pełni szczęścia brakowało goli strzelanych przez graczy Odense. Ten padł jednak w 64. minucie po uderzeniu Andreasena. Tym samym znów odżyły nadzieję polskich kibiców.

Wisła dowiozła zwycięstwo do końca, krakowianie pozostali na murawie w oczekiwaniu na wieści z Londynu. Gdy wydawało się, że już po wszystkim w ostatniej chwili Odense wyrównało stan meczu i cud stał się faktem!

Wcześniej awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej zapewnił sobie inny polski zespół – Legia Warszawa. Oznacza to, że na wiosnę zobaczymy dwa kluby z Polski w europejskich pucharach!