Ligi w Europie La Liga

La Liga: Sensacyjna porażka Realu, koniec passy Mourinho

W sobotnim meczu 30. kolejki Primera Division doszło do wielkiej sensacji. Real Madryt uległ na własnym boisku 0:1 Sportingowi Gijon. Dla trenera Królewskich, Jose Mourinho była to pierwsza porażka jego drużyny w roli gospodarza od 151 meczów.

Real przystąpił do meczu z beniaminkiem La Liga bez kilku podstawowych piłkarzy. Na murawie nie pojawili się m. in. Cristiano Ronaldo oraz Karim Benzema. Brak czołowych zawodników był bardzo widoczny w poczynaniach Królewskich i do przerwy pachniało sensacją na Santiago Bernabeu. W drugiej połowie spotkania Real również nie przypominał drużyny, która zachwycała dotychczas w meczach przed własną publicznością. W 79. minucie spotkania stadion Realu zamarł, bowiem były piłkarz Ateltico Madryt, Miguel de las Cuevas pokonał strzałem z dystansu Ikera Casillasa. Jak się okazało, był to gol na wagę zwycięstwa piłkarzy Sportingu Gijon.

W tym meczu skończyła się wspaniała passa trenera Realu Madryt, Jose Mourinho, który do spotkania ze Sportingiem nie przegrał 151 meczów rozgrywanych przez swoje drużyny w roli gospodarza. Ostatnia porażka zespołu prowadzonego przez Mourinho na własnym boisku miała miejsce w 2002 roku, kiedy to FC Porto uległo Beira Mar.