Ligi w Europie La Liga

La Liga: Porażka Sevilli (akt. 2)

Villarreal pokonał 4:2 Osasunę Pampeluna w spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Pewne zwycięstwo odniósł także Real Sociedad, który wygrał na wyjeździe z Getafe 4:0. Trzy punkty zainkasował także Real Saragossa i Sporting Gijon.

Zajmujacy trzecie miejsce w tabeli Villarreal pewnie pokonał na El Madrigal słabo spisującą się w tym sezonie Osasunę. Bramki dla „Żółtej Łodzi Podwodnej” strzelali: Marcos Ruben, Cani, Joan Capdevila i Gonzalo Rodriguez. Autorami trafień dla gości byli Krisztian Vadocz i Javier Calleja.

Zaskakująco wysoką porażkę ponieśli piłkarze Getafe, którzy na Coliseum Alfonso Perez ulegli aż 0:4 Realowi Sociedad.

W spotkaniu drużyn znajdujących się w strefie spadkowej Real Saragossa dzięki bramce Gabiego pokonał 1:0 Levante.

Trzy punkty zapewnił sobie także Sporting Gijon, który wygrał 2:0 z beniaminkiem Primera Division Herculesem Alicante.

W rozpoczętym o godz. 20 kolejnym spotkaniu 19. kolejki Primera Division Athletic Bilbao pokonał 2:1 Racing Santander. Baskowie zwycięstwo zapewnili sobie już po 10 minutach spotkania. Najpierw w 7. minucie wyszli na prowadzenie po golu Javiera Martineza, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Iker Munian. W 74. minucie piłkarze Racingu za sprawą Ivana Bolado zdołał strzelić bramkę kontaktową, jednak było to wszystko na co Athletic pozwolił im tego wieczoru.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Sevilla przegrała 0:2 z Espanyolem Barcelona. Zwycięstwo katalońskiemu zespołowi zapewniły bramki Jose Marii Callejona. Autorem jedynego trafienia dla gospodarzy był Alvaro Negredo.