Ligi w Europie La Liga

La Liga: Barcelona zatrzymana przez Sporting (akt. 2)

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division Atletico Madryt przegrało przed własną publicznością z Valencią 1:2. Do sporej niespodzianki doszło natomiast na El Molinon, gdzie Sporting Gijon zremisował 1:1 z Barceloną.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie za sprawę Jose Antonio Reyesa. Na cztery minuty przed przerwą Valencia doprowadziła jednak do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Joaquin.

Po zmianie stron na boisku przeważali gracze Atletico, a w 57. minucie stanęli przed doskonałą okazją do ponownego objęcia prowadzenia. Hedwiges Maduro sfaulował w polu karnym Reyesa, a arbiter po momencie zawahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki. Do rzutu karnego podszedł Diego Forlan, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach w 86. minucie, kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Joaquin, wykańczając kontratak Valencii.

W drugim sobotnim spotkaniu Sporting Gijon niespodziewanie zatrzymał rozpędzoną Barcelonę. Zespół z El Molinon objął prowadzenie w 16. minucie dzięki bramce Davida Barrala. „Duma Katalonii” zdołała odpowiedzieć jedynie trafieniem Davida Villi w 80. minucie.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Racing Santander wygrał przed własną publicznością z Sevillą 3:2.