Kto utrzymał się w Bundeslidze?

Ligi w Europie Bundesliga

Gol Marcina Kamińskiego zdał się na nic – Schalke 04 zanotowało spadek z Bundesligi. W barażach o miejsce w ekstraklasie wystąpi VfB Stuttgart.

Gumny obejrzał czerwoną kartkę, ale Augsburg utrzymał się w Bundeslidze.

W ostatniej kolejce sezonu ligi niemieckiej o pozostanie w elicie walczyły cztery drużyny: Schalke, VfL Bochum, Stuttgart oraz Augsburg. Górą wyszły z niej Bochum i Augsburg.

Pierwszy pokonał Bayer Leverkusen 3:0. Znakomity występ zanotowali Takuma Asano i Kevin Stoeger, którzy strzelili po golu i zanotowali po asyście.

Augsburg uległ Borussi Moenchengladbach, ale nie miało to negatywnego wpływu na jego sytuację. W końcówce pierwszej połowy – już przy wyniku 0:2, który nie uległ zmianie – czerwoną kartkę obejrzał Robert Gumny.

Stuttgart zremisował z Hoffenheim 1:1, co oznacza, że wystąpi w barażach.

Schalke przegrało natomiast z RB Lipsk 2:4 i wraca do 2. Bundesligi. W 28. minucie bramkę na 1:2 zdobył Marcin Kamiński. Zdało się to jednak na nic.