Kozłowski doceniony w Holandii

Ligi w Europie Inne ligi

Za Kacprem Kozłowskim całkiem udany weekend w Holandii. Polski pomocnik był jednym z wyróżniających się zawodników swojej drużyny – Vitesse Arnhem w wygranym starciu z NEC Nijmegen (4:1), przez co jeden z portali wyróżnił go do jedenastki kolejki Eredivisie.

19-latek podwyższył prowadzenie swojej drużyny w 29. minucie rywalizacji na 2:0 przeciwko NEC Nijmegen (4:1). Polski pomocnik pokonał Jaspera Cillessena i zaliczył swojego drugiego gola w tym sezonie na holenderskich boiskach. Polak był wyróżniającym się zawodnikiem swojego zespołu, który zanotował ważne zwycięstwo i plasuje się obecnie na 13. pozycji w tabeli.

Dobry występ polskiego zawodnika został doceniony przez holenderski portal Voetbal International (vl.nl), który wybrał go do jedenastki kolejki Eredivisie. Polak znalazł się w tym zestawieniu wraz z klubowymi kolegami – Kjellem Scherpenem oraz Ryanaem Flamingo

Kozłowski przebywał w tym meczu na boisku do 89. minuty spotkania. Osiem minut wcześniej na murawie z ławki rezerwowych pojawił się inny z Polaków grających w Vitesse – Bartosz Białek

Polski pomocnik ma w tym sezonie na swoim koncie dwa gole i cztery asysty w dwudziestu czterech występach holenderskiej Eredivisie. Jego wypożyczenie do Vitesse z Brighton obowiązuje do końca obecnego sezonu.