KOLOBRZEG, STADION MIEJSKI. 26.07.2024

PILKA NOZNA. BETCLIC 1. LIGA. SEZON 2024/2025. 2 KOLEJKA. MECZ KOTWICA KOLOBRZEG - GKS TYCHY.

— — —
FOOTBALL. POLISH 1ST LEAGUE. MATCH KOTWICA KOLOBRZEG - GKS TYCHY.

NZ ALEKSANDER BIEGANSKI

Kotwica lepsza w meczu beniaminków

Kotwica okazała się lepsza w meczu beniaminków. Zespół z Kołobrzegu wygrał 2:0 ze Stalą Stalowa Wola w 3. kolejce Betclic 1. Ligi, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Maciej Ziółkowski

Kotwica zaczęła sezon od dwóch remisów (1:1 z Wisłą Płock, 0:0 z GKS-em Tychy), a Stal Stalowa Wola od dwóch porażek (0:1 z Górnikiem Łęczna, 2:4 z Miedzią Legnica). Obie drużyny przystępowały do sobotniego spotkania z chęcią odniesienia pierwszego zwycięstwa.

Od początku meczu bliżej celu był zespół z Kołobrzegu, który kreował więcej sytuacji. Po prawie pół godzinie gry Zvonimir Petrović potężnie uderzył z dystansu w poprzeczkę, a w 38. minucie miał udział przy golu gości. Bośniak dośrodkowywał z prawej strony, a piłka odbiła się od Łukasza Furtaka i trafiła do Jonathana Juniora, który dostawił nogę i pewnie sfinalizował akcję na dalszym słupku. W poprzednim sezonie brazylijski napastnik zdobył 23 bramki w II lidze i dołożył dużą cegiełkę do awansu Kotwicy na zaplecze Ekstraklasy.

Stal próbowała zareagować po przerwie, ale miała problemy z konstruowaniem ataków. Przyjezdni nie dali się zaskoczyć, starali się kontrolować przebieg meczu, konsekwentnie grali w defensywie, a w 3. minucie czasu doliczonego wyszli z zabójczą kontrą, którą wykończył Marcel Bykowski. Ostatecznie goście wygrali 2:0, odnosząc pierwsze zwycięstwo sezonie. Miejscowi ponieśli trzecią porażkę w trzecim spotkaniu.

W przyszły weekend Kotwica zagra u siebie ze Stalą Rzeszów (11.08, godz. 17:00), a drużyna ze Stalowej Woli zmierzy się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań (10.08, godz. 17:00).