Kosztowna porażka Ruchu w derbach

GKS Katowice pokonał w derbach 2:1 Ruch Chorzów. Dla Niebieskich to podwójnie bolesna porażka – nie tylko z prestiżowego punktu widzenia, ale również w konkteście walki o awans do Ekstraklasy.

GKS szczególnie mobilizował się na derbowe starcie z Rakowem. Katowiczanie chcieli nie tylko odnieść prestiżowe zwycięstwo na finiszu rozgrywek, ale również utrzeć nosa walczącemu o awans do Ekstraklasy odwiecznemu rywalowi zza miedzy. Oba cele podopiecznym Rafała Góraka udało się osiągnąć.

W 31. minucie Grzegorz Rogala obsłużył podaniem lepiej ustawionego Sebastiana Bergiera, który w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Bieleckiego

Ruch doprowadził do wyrównania w drugiej połowie. W 74. minucie Daniel Szczepan po indywidualnej szarży przedarł się w pole karne i w efektowny sposób dał remis.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Marcin Wasielewski dośrodkował pod chorzowską bramkę, gdzie akcję zamykał wbiegający Dominik Kościelniak, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść GKS-u.

Niebiescy mocno skomplikowali swoje położenie w tabeli. Jeśli jutro Wisła Kraków pokona Zagłębie Sosnowiec, to Biała Gwiazda na kolejkę przed końcem zasadniczej części sezonu znajdzie się na drugim miejscu premiowanym bezpośrednim awansem, a piłkarze Jarosława Skrobacza spadną do strefy barażowej.