Kolejny gol Włodarczyka w Austrii

Ligi w Europie Inne ligi

Nie zatrzymuje się w drodze po kolejne gole w Austrii Szymon Włodarczyk. Młody polski napastnik w sobotni wieczór strzelił drugiego gola w drugim ligowym starciu w barwach Sturm Graz, a jego zespół pewnie pokonał LASK Linz 2:0.

20-letni napastnik tego lata zmienił klub w ramach transferu definitywnego z Górnika Zabrze, który za transfer Włodarczyka otrzymał nieco ponad dwa miliony euro. Już w pierwszym meczu w barwach nowego zespołu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. W 1. rundzie Pucharu Austrii zapisał na swoim koncie hat-tricka w starciu z SAK Klagenfurt, a jego zespół pewnie zwyciężył aż 7:2.

Włodarczyk dobrze rozpoczął również rozgrywki ligowe. W pierwszym starciu w ubiegłą niedzielę z Austrią Wiedeń na wyjeździe (0:3) zapisał na swoim koncie bramkę podwyższając prowadzenie na 2:0 w 38. minucie rywalizacji.

Natomiast w sobotni wieczór Polak rozegrał w barwach Sturmu Graz trzecie spotkanie i po raz kolejny zapisał się na liście strzelców. Włodarczyk przypieczętował w 77. minucie rywalizacji strzałem głową zwycięstwo swojej drużyny w domowym meczu z LASK Linz (2:0). Łącznie 20-letni napastnik w barwach austriackiego klubu ma trzy rozegrane spotkania, w których strzelił pięć goli, z czego cztery z nich głową.

Sturm bardzo dobrze rozpoczął ligowy sezon i na ten moment jest liderem tabeli z sześcioma punktami na koncie. Kolejne spotkanie drużyna Polaka rozegra już we wtorek, gdzie w pierwszym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów zagra na wyjeździe z PSV Eindhoven.