Kolejny dublet Erlinga Haalanda

Ligi w Europie Liga Narodów

Za Erlingiem Haalandem kolejny udany występ w narodowych barwach. Dzięki jego dwóm golom i asyście Norwegia pokonała Szwecję.

Haaland nie miał litości dla Szwedów.

21-letni napastnik trafił w 10. i 54. minucie. Drugą z bramek zdobył po uderzeniu z rzutu karnego. W 77. minucie podał natomiast do Alexandra Sorlotha, który podwyższył wynik na 3:2. Gole dla Szwedów strzelili Emil Forsberg i Viktor Gyokeres.

Haaland rozegrał dziś 21. spotkanie w koszulce Norwegii. Zdobył swoją 19. oraz 20. bramkę.

Czerwcowe zgrupowanie reprezentacji było dla Erlinga bardzo udane. W starciu z Serbią trafił do siatki raz, a w obu potyczkach ze Szwecją skompletował dublety.

W znacznej mierze dzięki Haalandowi Norwegia zanotowała trzy zwycięstwa i remis. Po rozegraniu czterech meczów bieżącej edycji Ligi Narodów jest liderem tabeli grupy 4 ligi B.