Kolejna porażka PSG!

Ligi w Europie Inne ligi

Rennes nie dało się pokonać na Roazhon Park. Gospodarze odprawili z kwitkiem PSG, wygrywając z mistrzem Francji 1:0. Paryżanie znów zagrali bardzo słabe spotkanie.

PSG z drugą porażką ligową w tym roku! Po premierowej klęsce w lidze z Lens, teraz podopieczni Galtiera ulegli Rennes 0:1.

Pierwsza część spotkania zakończyła się bez bramek, jednak Rennes wyglądało znacznie lepiej od PSG. Paryżanie mieli przewagę optyczną w posiadaniu piłki, jednak w ogólnie nie potrafili przekuć tego w akcje ofensywne. Gospodarze oddali aż cztery celne uderzenia. Z łatwością dochodzili do sytuacji strzeleckich, jednak po żadnej z nich piłka nie znalazła drogi do siatki.

Rennes objęło prowadzenie w 65. minucie meczu. Hamari Traore wykorzystał podanie Trufferta i jak się okazało, trafienie 31-letniego obrońcy wystarczyło do tego, aby zdobyć komplet punktów z bardzo silnym rywalem.

Paryżanie zagrali bardzo słabo. Dowodem tego jest choćby statystyka celnych uderzeń – w tym spotkaniu PSG nie oddało choćby jednego strzału w światło bramki. Od 55. minuty w ofensywie grał tercet Messi, Mbappe, Neymar, jednak ich współpraca nie przynosiła kompletnie żadnego efektu.

Piłkarze PSG wciąż są liderem ligi, jednak ich przewaga nad resztą topnieje. W tym momencie mają raptem trzy oczka przewagi nad drugim Lens.