Kolejna kontrowersja z Neymarem

Ligi w Europie Inne ligi

W obecnym świecie media społecznościowe odgrywają kolosalne znaczenie i każdy ruch poczyniony na Twitterze, Instagramie czy Facebooku wiele waży, szczególnie w przypadku największych gwiazd. Po sobotnim meczu ligowym Neymar polubił jeden z wpisów, który krytykował PSG

PSG w 2. kolejce ligowej pokonało Montpellier aż 5:2. Pomijając wynik i samo zwycięstwo Paryżan, jednym z głośniejszych akcentów tego spotkania jest niewykorzystany rzut karny przez Mbappe w drugiej połowie. Jeszcze przed przerwą Paryżanie znów mieli jedenastkę i tym razem do piłki podszedł Neymar i Brazylijczyk pewnie wykorzystał swoją szansę.

Nie byłoby w tym nic dziwnego i zaskakującego, jednak po meczu oliwy do ognia dolał wyżej wspomniany Neymar. Piłkarz na Twitterze polubił wpis jednego z kibiców, który atakował Paryżan i wytykał rolę Mbappe w zespole PSG.

– To już oficjalnie. Mbappe wykonuje rzuty karne w PSG. Najwyraźniej jest to kwestia kontraktowa, ponieważ w żadnym klubie na świecie, który ma Neymara, nie byłby pierwszym strzelcem karnych. Wygląda na to, że z powodu nowego kontraktu Mbappe jest właścicielem PSG! – tak brzmi wpis użytkownika „Neymargiabr”, pod którym Neymar zostawił polubienie.

Incydent wydaje się błahostką i bardzo możliwe, że tak właśnie jest, jednak warto pamiętać, że w obecnym świecie social media odgrywają bardzo znaczącą rolę. Każdy ruch piłkarzy na platformach społecznościowych jest kontrolowany. W środowisku zaczęło huczeć o możliwym konflikcie w szatni Paryżan i teorii, że niektórym zawodnikom nie odpowiada rola Mbappe, którego zdanie ma ważyć znacznie więcej niż pozostałych.