Jedenastka 34 kolejki II ligi

Polska 2 Liga

Za nami 34 kolejka II ligi. Kto zapracował na wyróżnienie?

Kto zapracował na wyróżnienie w 34 kolejce?

Hitem kolejki było starcie dwóch klubów, który najczęściej mówią o Ekstraklasie, jednak na razie tylko na mówieniu się kończy. Mecz Motoru z Gieksą przyciągnął na trybuny dawno nie odnotowaną liczbę widzów – aż 2700 osób. Drużyna Marka Saganowskiego miała swoje momenty (przebojowa akcja Piotra Ceglarza, lob Daniela Świderskiego) i zdołała wygrać 2:1. Gieksa, poza dobrym początkiem drugiej połowy, zawiodła. W efekcie porażki i wygranej Chojniczanki katowiczanie spadli na trzecie miejsce.

Pogoń po wygranej przy Oporowskiej na dobre wypisała się z walki o utrzymanie. Można niemal być pewnym, że do III ligi spadnie trzy z sześciu ostatnich drużyn. W najtrudniejszej sytuacji jest Olimpia Elbląg, która bezbramkowo zremisowała mecz o życie w Stargardzie. Błękitni w następnej serii pauzują. Pozostały kwartet walczący o uniknięcie spadku to: Olimpia Grudziądz, Znicz Pruszków, Bytovia Bytów i Lech II Poznań.

Już w weekend następna kolejka, a w niej m.in. hitowo zapowiadający się mecz Gieksy z Bytovią.

Jedenastka 34 kolejki: Weinzettel (Błękitni) – Grolik (Chojniczanka), Ocenas (Pogoń), Grzelak (Wigry) – Baidoo (Pogoń), Swędrowski (Motor), P. Nocoń (Skra), Gordillo (KKS), Klichowicz (Chojniczanka) – Embalo (Olimpia G.), Sauczek (Wigry).