LECZNA 27.07.2024
MECZ 2. KOLEJKA BETCLIC I LIGA SEZON 2024/25 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: GORNIK LECZNA - STAL RZESZOW
PRZEMYSLAW BANASZAK

Jeden piłkarz mniej, jeden gol więcej. Górnik Łęczna pokonał Stal Rzeszów

Upokorzenie to uczucie, jakie może towarzyszyć piłkarzom Stali Rzeszów po meczu z Górnikiem Łęczna. Od 40. minuty grali w przewadze, a mimo to tylko przegrali.

W spotkanie lepiej weszła drużyna z Łęcznej, obejmując prowadzenie w 19. minucie. Jakub Bednarczyk dośrodkował w pole karne, a Przemysław Banaszak skutecznie uderzył głową. Zrobiło się 1:0.

Przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał Branislav Pindroch. Najlepszy bramkarz pierwszej kolejki Betclic 1 Ligi dopuścił się faulu.

Tuż po powrocie piłkarzy na murawę do wyrównania doprowadził Tomasz Bała, który wykorzystał dogranie Szymona Łyczki.

Goście przez całą drugą połowę starali się spożytkować grę w przewadze i zdobyć zwycięską bramkę. Na próżno. Niespodziewanie to gospodarze strzelili gola wartego trzy punkty. Mateusz Broda podał do Damiana Warchoła, a ten umieścił piłkę w siatce.

Górnik Łęczna miał jednego piłkarza mniej, ale strzelił jednego gola więcej. Po dwóch kolejkach legitymuje się dwoma wygranymi. (MS)