Inter wraca na szlak zwycięstw

Po ostatnim remisie z Napoli, Inter Mediolan wrócił do wygrywania meczów w Serie A. Lider rozgrywek wygrał z Empoli 2:0 w ramach starcia 30. serii gier calcio.

Przed meczem Inter był zdecydowanie faworyzowany i boisko w pełni to potwierdziło. Aktualny lider Serie A nie napotkał większych problemów z Empoli i odniósł pewne zwycięstwo w poniedziałkowym starciu 30. kolejki Serie A.

Już w 5. minucie kąśliwym uderzeniem Federico Dimarco umieścił piłkę w siatce i Inter miał mecz pod kontrolą. Na drugą bramkę trzeba było jednak poczekać aż do 81. minuty, wówczas Alexis Sanchez zrobił użytek z podania Dumfriesa i trafił na 2:0, wieńcząc tym samym wynik tego meczu.

Od początku w składzie Empoli grało trzech Polaków: Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński oraz Szymon Żurkowski.

Inter Mediolan utrzymuje przewagę 14 oczek nad Milanem i pewnie kroczy po scudetto. Znacznie gorzej jest w Empoli, które po porażce z Interem znalazło się w strefie spadkowej.