Inter lepszy od AS Romy!

Inter Mediolan pokonał AS Romę w 34. kolejce włoskiej ligi, notując tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu.

Seria wygranych Interu Mediolan trwa. Tym razem zawodnicy Simone Inzaghiego byli lepsi od Romy w hicie 34. kolejki Serie A. Trzy punkty lądują na konto Interu, choć spotkanie na Stadionie Olimpijskim było bardzo wyrównane.

Od samego tempo spotkania stało na wysokim poziomie. Oba zespoły ciągle stwarzały sytuacje podbramkowe. Inter pierwszą z nich wykorzystał w 33. minucie, Denzel Dumfries dograł do Dimarco i teraz trafił do siatki, otwierając wynik spotkania.

Po przerwie siły również były wyrównane, statystyki nieznacznie wskazywały na Romę, jednak w całokształcie obie drużyny grały na równym poziomie. Konkretniejszy był wciąż Inter, który w 74. minucie prowadził już 2:0. Do siatki trafił Romelu Lukaku po asyście Lautaro Martineza.

Nicola Zalewski spędził na boisku 94. minuty. Polski zawodnik nieźle radził sobie na prawej stronie boiska i starał się napędzić akcje swojego zespołu.

Inter wskoczył na 4. miejsce w tabeli i ma spore szanse na atak na wicemistrzostwo Włoch. AS Roma kotwiczy na 7. lokacie.