Imponujący powrót Borussii Dortmund

Borussia Dortmund pokonała Borussię Moenchengladbach, choć po niespełna dwóch kwadransach przegrywała dwoma golami. Potem zdobyła cztery bramki.

Sabitzer dał sygnał do ataku. (fot. Forum)

Kiepski początek spotkania sprawił, że BVB stanęła przed obliczem trzeciej porażki ligowej z rzędu. Wcześniej uległa Bayernowi Monachium oraz VfB Stuttgart. Jej odpowiedź była jednak imponująca. Trzy gole w pierwszej połowie, jeden w drugiej i zwycięstwo.

Goście objęli całkiem komfortowe prowadzenie po trafieniach Rocco Reitza i Kouadio Kone. Kto spodziewał się, że je roztrwonią? I to tak szybko?

W 45. minucie było już 3:2 dla gospodarzy. Bramki zdobywali kolejno: Marcel Sabitzer, Niclas Fullkrug i Jamie Bynoe-Gittens.

W doliczonym czasie gry drugiej połowy wynik ustalił Donyell Malen.

Borussia Dortmund awansowała na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Do pierwszego Bayeru Leverkusen traci dziesięć punktów.