Polska 2 Liga

II liga: GKS pokonany, Miedź liderem

W pierwszym sobotnim meczu II ligi zachodniej GKS Tychy przegrał z Miedzią Legnica 1:2. Dzięki wygranej Miedź wyprzedziła swojego dzisiejszego rywala i awansował na fotel lidera tabeli.
Mecz rozgrywany w Jaworznie z powodu remontu stadionu GKS-u od samego początku przebiegał pod dyktando gości. W 25. minucie pierwszego gola dla Miedzi zdobył Zbigniew Zakrzewski, który wykorzystał dokładną wrzutkę w pole karne. Tyszanie doprowadzili do wyrównania dopiero na kwadrans przed końcem spotkania po trafieniu Mariusza Masternaka.

Radość piłkarzy GKS-u nie trwała jednak długo. 120 sekund gola na wagę zwycięstwa i niezwykle ważnych trzech punktów dla Miedzi strzelił Jakub Grzegorzewski. W doliczonym czasie gry z boiska wyrzucony został kapitan ekipy z Legnicy Kamil Hampel.

Identycznym rezultatem zakończyło się spotkanie rozgrywane w Sosnowcu gdzie miejscowe Zagłębie nie sprostało Calisii Kalisz. Gospodarze co prawda zdołali wyjść na prowadzenie w 26 minucie po bramce Szatana, jednak jak się okazało był to jedynie łabędzi śpiew Zagłębia. Dla gości trafiali Gościniak i Ciesielski i Calisia wywiozła z trudnego terenu komplet punktów.